CHRC

 • Kontakt

  Adresa

  Boženy Němcové 30
  Plzeň - Lochotín

  Mapa

  Kdy je otevřeno?

  Od pondělí do pátku, obvykle odpoledne podle aktuláního měsíčního programu. Neostýchejte se přijít, všichni jsou vítáni.

  Program naleznete vždy v aktualitách Ledovce nebo na Facebooku

  Kontakt

  T: +420 737 957 669

  M: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  W: www.chrc.cz

  F: facebook.com/Ledovec

  Kontaktní osoby

  Martin Fojtíček (programové věci)
  Lenka Mirovská (provozní a termínové věci)

CHRC logo

V CHRCu (zkratka z anglických termínů „clubhouse“ a „recovery college“) vytváříme otevřený prostor klubových a vzdělávacích aktivit, které se týkají duševního zdraví. Jde nám totiž o zotavení. CHRC provozuje Ledovec, z. s. jako samostatný svépomocný a vzdělávací projekt. Jste vítáni, i když nevyužíváte ledovecké sociální služby. Aktivity v CHRCu jsou otevřené všem příchozím (pokud výjimečně ne, je to v programu výslovně uvedeno) a jsou zdarma.

NABÍZÍME

V CHRCu se setkávají svépomocné skupiny, pořádají se tu vzdělávací semináře i volnočasové aktivity. CHRC bývá někdy otevřený i jen jako „Baťkova kavárna“, prostor, kam je možné přijít posedět a promluvit si. Aktivity CHRCu nejsou součástí registrovaných sociálních a zdravotních služeb Ledovce; jsou prostorem, kde jde o zotavení, a jakýmsi „inkubátorem“ sebeobhájcovských, svépomocných a destigmatizačních aktivit, na jehož rozvoji se podílejí zejména lidé s vlastní zkušeností s duševním onemocněním.

Mezi pravidelné aktivity, které v CHRCu nabízíme, patří sdílecí setkávání Cesty k zotavení, svépomocná skupina lidí se zkušeností s duševním onemocněním (uzavřená, tzn. je třeba se na ní dopředu přihlásit Vlaďce Křížové), setkávání rodičovské skupiny, výtvarka, zpívaná nebo IT poradna.

Podle zájmu je zde během roku otevírán tzv. kopírovací kurz neboli Rychlokurz pomoci prostřednictvím vlastní zkušenosti s duševním onemocněním, což je jeho plný název. Pokud máte o tenhle kurz (v rozsahu pěti odpolední) zájem, kontaktujte Martina Fojtíčka.

Skupiny a další aktivity v CHRCu pořádá Ledovec, ale i další spolky, například Toseví nebo Úsměv mámy. Nemusíte mít ani žádný spolek - pokud je vás několik, kdo se chcete potkávat ve skupině, společně něco řešit, plánovat akci, vzdělávat se, tvořit... nebojte se nám ozvat a požádat o rezervaci prostoru.

 mzcrpomohajici plzen       UMO2umo3