Bezpečí domova

20. 6. 2024

Jak pracuje tým Housing First? Jeho hlavním posláním je pomáhat lidem s duševním onemocněním v bytové nouzi najít vlastní a bezpečný domov, který je důležitým aspektem na cestě zotavení. Přečtěte si jeden z našich příběhů.

Nabízíme nový kurz: Jak peerovat a nekopírovat?

18. 6. 2024

Akreditovaný kurz "Jak peerovat a nekopírovat?" je praktický seminář pro sociální (terénní, ambulantní i pobytové) služby zejména pro lidi s duševním onemocněním, které zavádějí nebo plánují zapojit v rámci své služby peer konzultanta.

Centrum duševního zdraví Klatovy nabízí nový terapeutický program

17. 6. 2024

Program dialektické behaviorální terapie (DBT) je určený lidem, kteří zažívají obtíže spojené s emoční nestabilitou, problémy v mezilidských vztazích, chronickými pocity prázdnoty, sebepoškozováním či sebevražednými myšlenkami. Je určen především lidem s hraniční poruchou osobnosti.

Ledovec se rozšiřuje do okresu Tachov

14. 6. 2024

Od 1. července 2024 bude sociální služba Sociální rehabilitace Ledovec dostupná i pro obyvatele v okresu Tachov. 

Vláda schválila zákon o podpoře v bydlení - klíčový milník v řešení bytové nouze

13. 6. 2024

Vláda ve středu 12. června schválila návrh zákona o podpoře v bydlení. Stalo se tak po téměř měsíčním vyjednávání mezi vládními stranami.

Omezení provozu služby Telefonické krizové pomoci

13. 6. 2024
Omlouváme se za omezení provozu služby Telefonické krizové pomoci dne 12. 6. 2024 v době od 8 do 12 hodin. Omezení vzniklo v důsledku náhle vzniklých závažných provozních důvodů. Děkujeme za pochopení.

Zveme na abstinenční Baťkův pochod do Prádla

3. 6. 2024

Ke 150. výročí narození Dr. Alexandra Sommera Baťka pořádáme pochod do Prádla. Trasa nebude určená, ale sejdeme se 15. června 2024 v pravé poledne u pamětní desky na rodném domě Dr. Baťka v Prádle (č.p.13).

Červnový program CHRCu

30. 5. 2024

V CHRCu se děje mnoho událostí „nad hladinou“ a mnoho „pod hladinou“. Mrkněte do programu na následující měsíc.

Nechová se nějak divně?

24. 5. 2024

Jak pracuje tým Centra duševního zdraví Plzeň? V některých případech se na naše služby neobrátí přímo člověk, který prožívá potíže v důsledku duševní nemoci, ale někdo z jeho blízkých či známých. Přečtěte si jeden z našich příběhů.

Máme šanci podpořit prosazení zákona, díky kterému tisíce lidí získají bezpečný domov

20. 5. 2024

Krize bydlení se rok od roku zhoršuje a více než milion lidí je v ohrožení bytovou nouzí. S nevolí sledujeme situaci kolem zákona o podpoře v bydlení, který byl stažen z projednání vládou. Zákon obsahuje opatření, která mají šanci výrazně redukovat počet lidí v bytové nouzi.

Strana 1 z 22