Peerský slet na Ledovci 2024

Srdečně vás zveme už podruhé na peerský slet na Ledovci! Uskuteční se od 30. května do 1. června v Ledcích u Plzně. Zváni jsou především peer pracovníci z multidisciplinárních týmů, ale také peer lektoři, moderátoři svépomocných skupin a další lidé s vlastní zkušeností s duševním onemocněním, kteří jsou nebo chtějí být v systému péče o duševní zdraví aktivní.

V návaznosti na loňský slet a domluvení s Jindrou Jašíkem svoláváme letos slet jenom jeden, tenhle. Setkání pořádá sice formálně Ledovec (www.ledovec.cz), ale předpokládáme, že výsledek bude společným dílem nás všech, kteří se zúčastníme.

Začínáme ve čtvrtek odpoledne, skončíme v sobotu po obědě. Přidržíme se zažitých postupů, inspiruje nás „nekonference“ a „společenství, kde jde o zotavení“ (recovery learning community). Primárně nás zajímá peerství v systému péče o duševní zdraví, chceme se ale věnovat i sebeobhájcovství a dalším tématům.

Nocovat je možné v budově bývalé fary nebo v maringotce (matrace, karimatky, postele), je třeba vlastní spacák. Kdo chce spát ve svém autě, ve stanu nebo pod širákem, je velmi vítán. Záchody, sprcha a společná kuchyně jsou k dispozici. Jídlo bude společné, ale výjimky nejsou problém. Slet samotný je zdarma, příspěvek na noclehy a společné jídlo ve výši 600 Kč je vítaný. Přihlásit na slet se můžete mailem Martinovi (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Kapacita sletu (hlavně přenocování) je omezená, tak prosím pište předem. Na programech přes den se můžete v nouzi objevit i bez přihlášení.

Za všechny organizátory zdraví Martin

Mgr. et Mgr. Martin Fojtíček, Ledovec z.s., Ledce 1, 330 14, tel.: 777 019 834, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.