Zveme na konferenci o zotavení

V listopadu 2024 v Plzni pořádáme 3. První českou mezinárodní konferenci o zotavení Recovery2024. Uskuteční se 12. a 13. listopadu v Parkhotelu v Plzni.

Chcete přijet? Zaregistrujte se na www.recovery2024.cz! Tady najdete také program a informace o registračním poplatku.

Víte o nějakém sponzorovi? Dejte nám vědět!

Chcete odborně přispět? Napište Martinovi na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Aktuality o konferenci sledujte na facebook.com/zotaveni.

Plakát Rec2024

Pro později narozené chci připomenout, že jde opravdu o třetí pokračování události světového rozsahu, o které potřebujeme i nadále zdůrazňovat, že je „první česká“. Zdá se ale čím dál víc, že konferencí o zotavení není v Evropě zase až tolik, tak možná budu za čtyři nebo za osm let naopak psát, jak je důležité, že je to taky konference mezinárodní.

Každopádně ta první konference proběhla v Plzni na Jižáku na jaře 2016. Bylo to v rámci projektu, ve kterém jsme měli tu čest být partnery našim belgickým přátelům z vyšší zdravotně sociální školy v Turnhoutu. Přijel na ni tenkrát Mark Ragins a další vzácní hosté. Účastníci se nakonec nevešli všichni do hlavního sálu a dění jsme museli přenášet pro last minute zúčastněné do sálu o patro výš. Tehdy byla konference ještě jednodenní.

Druhá První česká mezinárodní konference o zotavení (opakuju to komplet, abyste si na to zvykli) se konala v únoru 2020. Za impuls k uspořádání (a finanční podporu) jsme vděčili opět našim belgickým přátelům. Tahle konference už byla dvoudenní, konala se v prostorách DEPA2015 a účastnilo se jí přes tři sta účastníků. Řady zahraničních hostů posílili členové evropské sítě komunitních služeb EUCOMS, kteří si při příležitosti konference udělali vlastní evropské setkání dopoledne před začátkem. Přijeli i další hosté. Kromě odborných přednášek a workshopů jsme nabídli cirkusové představení, konferenční písničku, foto koutek, after party v Andělu… Byla to veliká událost.

Dost jsme tou dobou prožívali velkou vichřici v celé Evropě, která způsobila, že někteří účastníci ze zahraničí přijeli později nebo nepřijeli vůbec. A vůbec jsme ještě neprožívali první zprávy o COVIDu v Asii, který kdyby se probral trochu dřív, mohl nám tuhle akci dost fatálně zkomplikovat.

Videozáznamy několika přednášek z obou konferencí najdete na webu www.zotaveni.cz.

V létě minulého roku jsme stáli před rozhodnutím, jestli budeme konferenci zase opakovat. Třetí pokračování v řadě totiž vytváří posloupnost a tím tradici. Nakonec jsme se rozhodli, že si zotavení v ČR takovou konferenci zaslouží.

Letošní konference bude 12. a 13. listopadu 2024 v Parkhotelu v Plzni. Vejde se tam totiž najednou i 400 lidí. A s tolika účastníky neskromně počítáme. Myslíme si, že tomu významně pomůže, že pozvání mimo jiné opět přijal Mark Ragins. Hlavním tématem konference bude zotavení, podtématy jsou instituce, jazyk a spiritualita. Můžete se těšit na dva dny odborného programu přednášek, panelů a workshopů. Ty doprovodí kulturní a společenský program (Bratři v tricku se těší!). 

Ať tak nebo tak, těšíme se na vás na velké oslavě zotavení v listopadu v Plzni!

Martin Fojtíček