Centrum duševního zdraví v Plzni i Klatovech se stěhuje!

Naše Centra duševního zdraví, plzeňské i klatovské, se budou v lednu stěhovat do nových prostor. Podívejte se, od kdy a kde je najdete.

Centrum duševního zdraví Plzeň

se od 22. ledna 2024 stěhuje na adresu Lidická 8, Plzeň 1-Severní Předměstí, jen 400 metrů od původního sídla (Karoliny Světlé 13).

Podívejte se na MAPU.

Centrum duševního zdraví Klatovy

se od 15. ledna 2024 stěhuje na adresu Maxima Gorkého 800, Klatovy II, které leží 1,3 km od původního sídla (Pod Nemocnicí 789).

Podívejte se na MAPU

Nové prostory nabídnou příjemnější prostředí pro lidi využívající Centrum duševního zdraví a větší zázemí pro stále se rozrůstající tým a přibývající počet zájemců o službu. Těšíme se na viděnou v novém!

Kdo se může na Centrum duševního zdraví (CDZ) obrátit?

Služby Centra duševního zdraví jsou určeny lidem s vážným duševním onemocněním (zejména s psychotickým či afektivním), které má vliv na jejich běžný život a jsou starší 16 let. Na službu se mohou obrátit také rodinní příslušníci a lidé blízcí.

CDZ pomáhá zorientovat se v životě s psychickými potížemi, rozpoznat krizi a předcházet jí. Provází během hospitalizace a při přechodu z ní. Podporuje v hledání zaměstnání, v řešení bydlení, v úředních záležitostech, při hledání vztahů, aktivit a dalších zdrojů podpory. Nabízí podporu multidisciplinárního týmu, ve kterém pracuje psychiatr, psycholog, psychiatrické či všeobecné sestry, sociální pracovníci, peer konzultant, specialista na podporu v zaměstnávání.

Kdy a jak je možné kontaktovat Centrum duševního zdraví Plzeň najdete ZDE.

Kdy a jak je možné kontaktovat Centrum duševního zdraví Klatovy najdete ZDE.

 

Obě Centra duševního zdraví, která společně provozují Ledovec, z.s. a Psychiatrie-ambulance, s. r. o., jsou od 1.1. 2023 do 31. 12. 2025 financována z dotačního projektu „Podpora sociálních služeb v rámci individuálního projektu Podpora sociálních služeb v Plzeňském kraji 2023 - 2025“, který je spolufinancován z rozpočtu Evropské unie – Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost plus.

EU SPOLUFINANCOVÁNO Barevné RGB