Prosincový program CHRCu

Koncorokový program CHRCu je tu, v plné kráse. Něco se tu děje prakticky každý všední den. Moc díky všem, kteří se na tom podílíte, a vám, kteří sem rádi chodíte.

Milí přátelé CHRCu!

Přejeme vám požehnaný advent! I když se nás v obchodech a na trzích snaží přesvědčit, že už jsou v podstatě Vánoce, je advent. Připomínám to proto, že v tradici je to období nadějeplného čekání (na to, co Bůh udělá pro svět) a to je nálada, která podle mě víc rezonuje s tím, o co v CHRCu jde než Vánoce samotné. V CHRCu jde o zotavení. Naši kolegové z Toseví říkají, „bude to dobrý, to se ví“. Ale málokdo z nás to „má dobrý“ tak, jak to ukazují romantické vánoční reklamy: harmonické vztahy, bohatství, zdraví... Porovnávat se s výjevy z reklam nás může spíš zneklidňovat. Advent je ale o naději. O naději, že Bůh se narodil a žil všechnu chudobu a trápení spolu s námi. Že v tom je s námi i teď. A proto si užívám advent.

Když se dívám na program CHRCu na tento měsíc, těší mě, kolik pravidelných setkání během roku přibylo: v CHRCu se něco děje prakticky každý všední den! Díky vám všem, kdo se na tom podílíte!

Prosinec je do jisté míry zlomový měsíc pro spolek Toseví, končí dvouletý norský projekt a v určitém smyslu začíná nová kapitola fungování spolku ve větší (hlavně finanční) nejistotě. Jsme vděční za všechno, co Toseví už dokázalo, a držíme palce do další práce! V programu se tahle situace hezky zrcadlí: 8. prosince oslavíme naplnění a ukončení projektu, ale 21. prosince se zase uvidíme na pravidelném setkání členů a příznivců, spolek pokračuje dál!

Podobné je to s celým CHRCem, začátek roku je vždycky obdobím určité finanční nejistoty, nicméně CHRC poběží dál i po Novém roce, jak jste zvyklí. Pro CHRC trvale platí, že všechny aktivity jsou zdarma (pár korun za kafe nebo za čaj uvítáme). Naprostá většina aktivit je průběžně otevřená pro každého nově příchozího. Ze všech setkání můžete taky kdykoli odejít. Uzavřené skupiny jsou v programu výslovně označené.

CHRCový program zveřejňujeme vždy na začátku měsíce na webu www.ledovec.cz, www.chrc.cz a na ledoveckém Facebooku https://www.facebook.com/chrcplzen.

Kontaktní osoby pro CHRC jsou Martin (hlavně programové věci, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) a Lenka (provozní a termínové věci, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 737 957 669).Těšíme se na setkání s Vámi v CHRCu!

Celý program naleznete ke stažení níže.