Zveme na zářijový kurz muzikoterapie

Přijímáme přihlášky na dvoudenní kurz Muzikoterapie v procesu zotavení z duševního onemocnění. Jedná se o jedinečný sebezkušenostní dvoudenní kurz vedený Janou Fojtíčkovou, který proběhne 14. - 15. září 2023 v Ledcích u Plzně. 

Kurz je zaměřen na pojmenování možností muzikoterapie v zotavení z duševního onemocnění. Je určen především sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách, popřípadě terapeutům ve zdravotnictví, kteří buď muzikoterapii sami dělají, nebo by rádi používali či používají některé muzikoterapeutické či nonverbální techniky s klienty při skupinové práci. Kurz poskytuje odpovědi na to, co je a není muzikoterapie, jakým způsobem můžeme používat hudbu při skupinové práci, jaká jsou rizika pro lidi s duševním onemocněním. Bude doprovázen teoretickým uchopením recovery přístupu, mnoha praktickými příklady muzikoterapeutické práce se skupinou v rámci institucionalizované péče i komunitní služby a mnoha kazuistikami. Společně popíšeme specifika a reflexe hloubky skupinového procesu a naučíme se pozornosti vůči hranici, kde už končí naše kompetence při práci se skupinou a přebírá ji psychoterapeut. Velký důraz je kladen na sebezkušenost formou propojení skupiny skrze muzikoterapeutické setkání a následné sdílení v kontextu recovery modelu. Tedy jakým způsobem jsme se dotkli naděje, odvahy, sebepřijetí, Já konceptu a specifické práce s rolemi a se skupinou, které jsou podstatou zotavující zkušenosti. Je jí věnovaná podstatná část (4 hodiny) z celkového počtu a je nedílnou součástí uchopení celé problematiky.

Podrobnosti o kurzu naleznete zde. Cena kurzu zůstává 3 600 Kč. Přenocování v místě konání kurzu je možné za režijní náklady. Pro konání kurzu je třeba aspoň pět účastníků.

Přihlásit se můžete mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Obratem Vám pošleme potvrzující mail s podrobnostmi.

Těšíme se na vás v Ledcích!