Červencový program CHRCu

Prázdniny přináší změnu životního rytmu pro řadu z nás. To je vidět i v červencovém programu CHRCu. Některá pravidelná setkání nebudou, a naopak přibude řada jednorázových akcí. Srdečně vás na všechna setkání zveme!

Milí přátelé CHRCu!

Napřed co v červenci nebude: nebude se scházet středeční svépomocná skupina, nesejde se skupina Úsměv mámy. Jedno úterý (18. 7.) se nesejdou Cesty k zotavení, jeden pátek nebude Kavárna s Lenkou (21. 7.).

A teď změny: místo Zpívané s Lukášem bude CHRCový táborák v Ledcích (26. 7.). Výtvarka se sejde jen jednou (19. 7., zato v srpnu se bude malovat v CHRCu i po stěnách). Rozbíhající se Tvůrčí psaní se díky husovskému svátku sejde jen jednou (20. 7.).

A tady jsou ty prázdninové jedinečnosti (většinou je k nim udělaný samostatný plakát): protože se toho o prázdninách děje hodně na Ledovci v Ledcích, pořádáme dva dobrovolnické „chystací dny“ (4. a 24. 7.). Úplně poprvé v dějinách CHRCu bude v pátek 28. 7. v rámci kavárny takzvaný „swap“, tj. něco jako výměnná burza oblečení. V Ledcích bude poslední neděli v červenci tradiční pouťové veselí a o týden před tím „akce měsíce“ - celorepublikový Peerský slet od 20. do 22. 7. Na tuhle diskusní akci jste zváni všichni, které zajímá téma zapojení lidí s vlastní zkušeností s duševní nemocní do systému péče o duševní zdraví u nás. Čili klidně se přijeďte podívat, i když nejste peer.

1. června rituálním okopírováním na kopírce ukončilo Rychlokurz pomáhání prostřednictvím vlastní zkušenosti s duševním onemocněním neboli co-peerovací kurz jedenáct absolventů. Gratulujeme!

Opatrně oznamujeme, že se v CHRCu během prázdnin chystá začít setkávat nová svépomocná skupina sestavená z absolventů denního stacionáře plzeňské psychiatrické kliniky, držíme jim palce a jakmile budeme vědět víc, nabídneme.

A víme už o dalších nových možnostech pravidelných setkání, která se v CHRCu chystají po prázdninách. Těšte se a mějte pěkné prázdniny!

CHRCový program zveřejňujeme vždy na začátku měsíce na webu www.ledovec.cz, www.chrc.cz a na ledoveckém Facebooku https://www.facebook.com/chrcplzen.

Kontaktní osoby pro CHRC jsou Martin (hlavně programové věci, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) a Lenka (provozní a termínové věci, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 737 957 669).