Peerský slet na Ledovci 2023

Srdečně vás zveme na letní peerský slet na Ledovci, který se uskuteční od 20. do 22. července 2023 na Ledovci v Ledcích u Plzně.

V návaznosti na peerské nekonference organizované Jindrou Jašíkem na moravské Bydlině svoláváme slet na opačném konci republiky. Myslíme si, že kromě hesla „nic o nás bez nás“ platí i „čím víc, tím líp“. Setkání pořádá Ledovec (www.ledovec.cz) a plzeňská sebeobhájcovská organizace Toseví (www.tosevi.cz), účastnit se ho bude i Jindra Jašík (www.schizahelp.cz).

Od čtvrtečního do sobotního odpoledne bychom rádi tvořili „společenství, kde jde o zotavení“ (recovery learning community). Nechceme o zotavení jen mluvit, chceme ho společně zažívat. Program vznikne postupně a budeme ho průběžně upřesňovat (část programu zůstane otevřená impulsům, které přinesou až konkrétní účastníci přímo na setkání). Nicméně už teď víme, že se chceme věnovat debatám a workshopům na témata propojování aktivit lidí s vlastní zkušeností s duševní nemocí v celé ČR, zkušenosti se svépomocnými skupinami v menších městech, jak mluvit o zotavení, peerský krizový penzion (jako americké Rose Houses) apod.

Zváni jsou peer pracovníci, ale i další lidé s vlastní zkušeností s duševním onemocněním, kteří jsou nebo chtějí být v systému péče o duševní zdraví aktivní. Vyloučeni nejsou ani ostatní pomáhající profesionálové.

Nocovat je možné v budově bývalé fary (matrace, karimatky, postele), je třeba vlastní spacák. Kdo chce spát ve svém autě, ve stanu nebo pod širákem, je velmi vítán. Záchody, sprcha a společná kuchyně jsou k dispozici. Bude možné se stravovat společně. Slet je zdarma, příspěvky na jídlo, případně na provoz domu jsou vítány. Přihlásit na slet se můžete mailem Martinovi (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Kapacita sletu (hlavně přenocování) je omezená, tak prosím pište předem. Na programech přes den se můžete objevit i bez přihlášení. Nicméně za každou zprávu, že se na slet chystáte, budeme vděční, budeme moci akci lépe připravit.

Za všechny organizátory zdraví Martin
Mgr. Mgr. Martin Fojtíček, Ledovec z.s., Ledce 1, 330 14, tel.: 777 019 834, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.