homepage
co je Ledovec          co nabízíme          kontakty
jaké kulturní akce nabízíme

Ledovec pořádá v průběhu roku pravidelné kulturní akce.

Přesné datum jejich konání v tom kterém roce najdete v sekci novinky. Akce se vesměs konají v Terapeutickém centru Ledovec v Ledcích a jeho prohlídka bývá součástí programu.

Zprávy o akcích najdete v novinkách a fotky z nich na ledovec.rajce.net.

Hromnicové svíčkování
obvykle sobota před Hromnicemi od 15 hodin

Odpolední svíčkařská akce, při níž si příchozí vyrobí svojí vlastní máčenou svíčku - hromničku. Součástí akce bývá slavnoastní odhalování nějakého velkého svíčkařského úletu z produkce terapeutické svíčkárny Ledovce (svíčkový ledovec, strom zvíře, člověk, ...), někdy se podává i svíčková.

Velikonoční kraslicování
obvykle sobota před květnou nedělí (tzn. týden před velikonocemi) od 15 hodin

Jarní předvelikonční akce na Ledovci, při které si příchozí upletou pomlázku, nabarví vajíčka a někdy i upečou jidáše. Vrbové proutí a barvy na vajíčka míváme. Pentle na pomlázky a vyfouknutá vajíčka se vyplatí donést s sebou. Míváme tu tou dobou taky kůzlata.

Velmi kulturní odpoledne
obvykle třetí květnová sobota (po dobřanském festivalu Mezi ploty) od 15 hodin

Jarní alternativní kulturní smršť na Ledovci. Kapely a divadla pro přátele aktivní kultury.
Může být nahrazen následující akcí.

Kerio Music Fest
obvykle třetí nebo čtvrtá květnová sobota od 14 hodin

Kerio Music Fest je hudební festival amatérských kapel, v nichž hrají muzikanti z IT firem. Krása napříč žánry! Půvab akce je pak také v tom, že výtěžek Kerio věnuje Ledovci.

Svatojakubské pouťové veselí
obvykle poslední neděle v červenci od 10 do 17 hodin

Když je v Ledcích pouť, na Ledovci se sejdou řemeslníci a předvádějí své umění (kovář, košíkář, tavení nebo malování skla, točení keramiky, předení, tkaní, ...), k tomu je k dispozici točené pivo ve stínu kaštanů, domácí občerstvení a vyhlášené pouťové atrakce, jakože třeba pan ředitel s panem radou zpívají prostonárodní písně.

Na Ledovec!
obvykle třetí nebo čtvrtá sobota v září od 15 hodin

V babím létě pořádáme na Ledovci opět kulturní festival s kapelami a divadly, případně výstavami obrazů. Obvykle je festival zasazen do řady akcí věnované Týdnům pro duševním zdraví.