homepage
co je Ledovec          co nabízíme          kontakty
English version 
chrc

Od září 2017 jsme ve Frišově vile na Lochotíně otevřeli CHRC - prostor, kde jde o zotavení.

CHRC je zkratka z "clubhouse" a "recovery college". Je to prostor pro všechny, kterým jde o zotavení, například o zotavení z duševního onemocnění (www.zotaveni.cz).

Je provozován jako klub, ale není určen jen členům klubu. Probíhají v něm skupinová sezení, tematické semináře i rozličné kulturní akce, můžete ale také kdykoli přijít na kávu nebo na čaj, posedět, promluvit si nebo i pomoci s péčí o společné prostory. CHRC je otevřený každému, kdo bude respektovat poslání klubu a ostatní návštěvníky.

Otevřeno máme od pondělí do čtvrtka od 13:30 do 17:00. Neostýchejte se přijít!

Podívejte se na další základní informace o CHRCu.novinky
CHRC v říjnu - bohatá sezóna!
30.9.2018
CHRC - clubhouse a recovery college při Ledovci - nabízí na podzim jednu novinku za druhou. Jsme otevření už od pondělí do pátku a nabídka je opravdu pestrá. Program na měsíc říjen najdete tuhle.
Novinky tohoto měsíce jsou:
- skupina Jak mi spiritualita může pomoct v zotavení (plakát)
- skupina Pohybové sebepoznávání s Lenkou Jíšovou (plakát)
- skupina Setkání s muzikoterapií (plakát)
Těšíme se na viděnou v CHRCu! Jde o zotavení!

CHRC v září s řadou novinek!
2.9.2018
CHRC - clubhouse a recovery college při Ledovci - otvírá po prázninách svůj pravidelný provoz od pondělí do čtvrtka a na období do vánoc má na programu řadu novinek! Nechte se zlákat!
Zářijový program den po dni najdete tuhle.
Zvláštní soupis akcí nabízí sportovní skupina tady. Své plakáty s podzimními termíny nabízí rodičovská skupina zde a skupina Slyšení hlasů (Hearing Voices) tuhle.
Jednorázových akcí je vícero:
- "Burza práce" 12. září (podrobnosti)
- Táborák 24. září (plakát)
- Fórum pro reformu psychiatrie v Plzeňském kraji 25. září (plakát)
- Seznamka 27. září (pozvánka)
Od října se budou o vaši pozornost ucházet další akce, jako předskokana posíláme plakát na skupinu Jak mi spiritualita může pomoct v zotavení tuhle.
Na viděnou všude tam, kde jde o zotavení. Třeba v CHRCu!

Srpnový CHRC zve!
2.8.2018
CHRC - clubhouse a recovery college - nabízí i v srpnu bohatý program vždy od úterý do čtvrtka (jednou - u táboráku - jsme dokonce v pondělí!). Podívejte se tuhle. Zvlášť se můžete podívat na akce sportovní skupiny tady a speciální pozvání přijměte na setkání s propagátorem hnutí Hearing Voices, které pořádáme 28. srpna (pozvánka zde).
Těšíme se na vás v CHRCu!

Clubhouse Ledovce zve i o prázdninách!
29.6.2018
CHRC - clubhouse a recovery college - poběží i během prázdnin. Vždy od úterý do čtvrtka se můžete každé odpoledne stavit. Program je maličko jiný než během roku, ale pestrý je dost.
Podrobný program na červenec si prohlédněte tuhle. A přijďte, těšíme se na vás!

CHRC v červnu, srdečně zveme!
30.5.2018
CHRC v červnu ještě jede naplno, navíc se 5. června setkáme k debatě o tom, jak pojede přes prázdniny a co nového nabídne po prázdninách. Program CHRCu na červen najdete tuhle.
Plakát literárního klubu najdete tady a přehled sportu tady.
Těšíme se na vás v červnu v CHRCu!

Květnový program CHRCu - cirkus bude!
30.4.2018
Květnový program CHRCu se pěkně natáhl, najdete ho tuhle.
Zvlášť si můžete projít program literárního klubu a nabídku sportovních aktivit. Rozjíždí se i šachová skupina, tak na tu vás zveme zvláštním plakátem. A na konci května ještě ten cirkus (plakát teprve bude)!
Na viděnou v květnu v CHRCu!

Duben - ještě v CHRCu budem!
29.3.2018
Dubnový program clubhousu najdete tady, akcí je požehnaně. A jsme otevření i mimo akce, přijďte protě jen na kafe!
Zejména doporučujeme Vaší pozornosti literární klub, zejména 19. dubna besedu s Hanou Gerzanicovou. Pro ty z vás, kteří raději pohyb na zdravém vzduchu, přinášíme přehled sportovních aktivit. Zveme vás i na další razítkovací workshop nebo společnou návštěvu galerie. Ještě pořád se můžete přihlásit na kopeerovací kurz!
Požehnané velikonoce a nashledanou v CHRCu!

Březen - do CHRCu vlezem!
27.2.2018
CHRC je pro vás otevřený i v březnu! Podívejte se do měsíčního programu pravidelných i jednorázových akcí, určitě si vyberete. Anebo se jen stavte na kafe!
Zvlášť si můžete prohlédnout březnové sportovní aktivity, témata literárního klubu anebo pozvánku na besedu s psychiatrem Co si to pořád píšete a k čemu vám to je?.
V dubnu otevíráme také třetí běh rychokurzu pomáhání prostřednictvím vlastní zkušenosti s duševním onemocněním, podrobnosti najdete tuhle. Těšíme se nashledanou v CHRCu!

CHRC v únoru s řadou zajímavých akcí!
29.1.2018
CHRC nabízí v únoru kromě pravidelných setkání i řadu jedinečných akcí. Podívejte se na únorový plakát.
Mezi nimi například nedělní výprava na výstavu, seminář o hubnutí při lécích v pondělí 12. února nebo výzkumná rozprava o smysluplných rolích během nemoci v pátek 16. února. A je toho na programu víc!

CHRC v lednu
01.1.2018
Dobrý Nový rok z CHRCu!
Lednové akce v clubhousu najdete tuhle.

CHRC v prosinci
01.12.2017
Prosincový adventní program v CHRCu je pestrý! Těšíme se na vás!
Podrobnosti najdete na plakátu tuhle.

Zpívaná ve středu!
14.11.2017
Ve středu 22. listopadu bude v CHRCu od 16 hodin zpívaná s partou z muzikoterapie, srdečně zveme štamgasty i nově příchozí!
Plakát je tuhle.

Zveme vás na Fórum k reformě
01.11.2017
V pondělí 13. listopadu od 17 hodin proběhne v CHRCu Fórum k reformě psychiatrické péče, veřejné setkání, kde bude prezentován současný stav reformy a bude prostor pro debatu o potřebách a možnostech v našem kraji.
Plakát najdete tuhle.

CHRC v listopadu
01.11.2017
V listopadu rozšiřujeme otvírací dobu v CHRCu: je možné přijít i v pondělí dopoledne a v tenhle čas je možné si i zabookovat místnost pro vlastní aktivitu.
Podrobnosti najdete na plakátu tuhle.

Skupina Pojďme si hrát
20.09.2017
Každé pondělí odpoledne (kolem druhé) se setkává skupinka hráčů deskových a karetních her Pojďme si hrát.

Jste zváni!

Literární klub
20.09.2017
Od pátého října se začíná scházet Literární klub. Srdečně Vás zveme!

Plakát s podrobnostmi najdete tuhle.

Kopeerovací kurz
21.09.2017
Pro velký úspěch opakujeme jarní Ledovecký rychlokurz pomáhání prostědnictvím vlastní zkušenosti s duševním onemocněním i na podzim. V pěti odpoledních v říjnu a listopadu se v uzavřené skupině probereme tématy duševního onemocnění, zotavení z něj a pomoci jiným prostřednictvím vlastních zkušeností s nemocí a jejím překonáním. Kurz vede Martin Fojtíček, zakladatel Ledovce, a Vlaďka Křížová, peerkonzultantka a peer lektorka Ledovce. Kurz je zdarma.

Podrobnosti a způsob, jak se přihlásit najdete tuhle.

Podpořili nás
21.09.2017
    

(c) Ledovec 2009             webmaster