homepage
co je Ledovec          co nabízíme          kontakty
English version 
chrc

Od září 2017 jsme ve Frišově vile na Lochotíně otevřeli CHRC - prostor, kde jde o zotavení.

CHRC je zkratka z "clubhouse" a "recovery college". Je to prostor pro všechny, kterým jde o zotavení, například o zotavení z duševního onemocnění (www.zotaveni.cz).

Je provozován jako klub, ale není určen jen členům klubu. Probíhají v něm skupinová sezení, tematické semináře i rozličné kulturní akce, můžete ale také kdykoli přijít na kávu nebo na čaj, posedět, promluvit si nebo i pomoci s péčí o společné prostory. CHRC je otevřený každému, kdo bude respektovat poslání klubu a ostatní návštěvníky.

Otevřeno máme od pondělí do čtvrtka od 13:30 do 17:00. Neostýchejte se přijít!

Podívejte se na další základní informace o CHRCu.novinky
Březen - do CHRCu vlezem!
21.2.2019
Březnový program CHRCu je tu! Co by vás mohlo zajímat, najdete tuhle!
Připomínáme ještě setkání uživatelské reformní skupiny 28. února od čtyř. Pozvánka je zde.


Program CHRCu na únor, k narozeninám včas
23.1.2019
Podívejte se na CHRCový program na únor, je tuhle!
Ledovec měl 22. ledna osmnácté narozeniny, tak jsme si v CHRCu dali jako dárek, že budeme programy zveřejňovat "dospěle" včas a ne až na poslední chvíli, na přelomu měsíce. První pokus - 23. v měsíci - nedopadl špatně!
V CHRCu děláme i další věci dobře, přijďte se podívat!


Nový rok v CHRCu
2.1.2019
CHRC pokračuje i v roce 2019 bez ztráty tempa. Tradiční nejistotě, kolik peněz seženeme na provoz na rok 2019, čelíme s nadějí a pokračujeme prakticky ve všech aktivitách, na které jste zvyklí. Přijdťe!
Lednový program najdete tuhle. Na viděnou ve vile!


Adventní CHRC zve!
2.12.2018
CHRC tento měsíc prožije už druhý advent ve svých dějinách. Program je napěchovaný, běží na podzim rozjeté skupiny, a přidáváme nějaké adventní a vánoční aktivity. Svolali jsme také krajskou uživatelskou skupinu v rámci reformy psychiatrie, jste srdečně zváni (pozvánka)!
Program na prosinec najdete tuhle. Na shledanou v CHRCu!


Jedeme dál i v listopadu!
30.9.2018
CHRC jede dál i v listopadu! Přijďte se podívat na nějakou skupinu, nebo se stavte jen tak na kafe. Listopadový program najdete tuhle.
Těšíme se na viděnou v CHRCu!

CHRC v říjnu - bohatá sezóna!
30.9.2018
CHRC - clubhouse a recovery college při Ledovci - nabízí na podzim jednu novinku za druhou. Jsme otevření už od pondělí do pátku a nabídka je opravdu pestrá. Program na měsíc říjen najdete tuhle.
Novinky tohoto měsíce jsou:
- skupina Jak mi spiritualita může pomoct v zotavení (plakát)
- skupina Pohybové sebepoznávání s Lenkou Jíšovou (plakát)
- skupina Setkání s muzikoterapií (plakát)
Těšíme se na viděnou v CHRCu! Jde o zotavení!

CHRC v září s řadou novinek!
2.9.2018
CHRC - clubhouse a recovery college při Ledovci - otvírá po prázninách svůj pravidelný provoz od pondělí do čtvrtka a na období do vánoc má na programu řadu novinek! Nechte se zlákat!
Zářijový program den po dni najdete tuhle.
Zvláštní soupis akcí nabízí sportovní skupina tady. Své plakáty s podzimními termíny nabízí rodičovská skupina zde a skupina Slyšení hlasů (Hearing Voices) tuhle.
Jednorázových akcí je vícero:
- "Burza práce" 12. září (podrobnosti)
- Táborák 24. září (plakát)
- Fórum pro reformu psychiatrie v Plzeňském kraji 25. září (plakát)
- Seznamka 27. září (pozvánka)
Od října se budou o vaši pozornost ucházet další akce, jako předskokana posíláme plakát na skupinu Jak mi spiritualita může pomoct v zotavení tuhle.
Na viděnou všude tam, kde jde o zotavení. Třeba v CHRCu!

Srpnový CHRC zve!
2.8.2018
CHRC - clubhouse a recovery college - nabízí i v srpnu bohatý program vždy od úterý do čtvrtka (jednou - u táboráku - jsme dokonce v pondělí!). Podívejte se tuhle. Zvlášť se můžete podívat na akce sportovní skupiny tady a speciální pozvání přijměte na setkání s propagátorem hnutí Hearing Voices, které pořádáme 28. srpna (pozvánka zde).
Těšíme se na vás v CHRCu!

Clubhouse Ledovce zve i o prázdninách!
29.6.2018
CHRC - clubhouse a recovery college - poběží i během prázdnin. Vždy od úterý do čtvrtka se můžete každé odpoledne stavit. Program je maličko jiný než během roku, ale pestrý je dost.
Podrobný program na červenec si prohlédněte tuhle. A přijďte, těšíme se na vás!

CHRC v červnu, srdečně zveme!
30.5.2018
CHRC v červnu ještě jede naplno, navíc se 5. června setkáme k debatě o tom, jak pojede přes prázdniny a co nového nabídne po prázdninách. Program CHRCu na červen najdete tuhle.
Plakát literárního klubu najdete tady a přehled sportu tady.
Těšíme se na vás v červnu v CHRCu!

Květnový program CHRCu - cirkus bude!
30.4.2018
Květnový program CHRCu se pěkně natáhl, najdete ho tuhle.
Zvlášť si můžete projít program literárního klubu a nabídku sportovních aktivit. Rozjíždí se i šachová skupina, tak na tu vás zveme zvláštním plakátem. A na konci května ještě ten cirkus (plakát teprve bude)!
Na viděnou v květnu v CHRCu!

Duben - ještě v CHRCu budem!
29.3.2018
Dubnový program clubhousu najdete tady, akcí je požehnaně. A jsme otevření i mimo akce, přijďte protě jen na kafe!
Zejména doporučujeme Vaší pozornosti literární klub, zejména 19. dubna besedu s Hanou Gerzanicovou. Pro ty z vás, kteří raději pohyb na zdravém vzduchu, přinášíme přehled sportovních aktivit. Zveme vás i na další razítkovací workshop nebo společnou návštěvu galerie. Ještě pořád se můžete přihlásit na kopeerovací kurz!
Požehnané velikonoce a nashledanou v CHRCu!

Březen - do CHRCu vlezem!
27.2.2018
CHRC je pro vás otevřený i v březnu! Podívejte se do měsíčního programu pravidelných i jednorázových akcí, určitě si vyberete. Anebo se jen stavte na kafe!
Zvlášť si můžete prohlédnout březnové sportovní aktivity, témata literárního klubu anebo pozvánku na besedu s psychiatrem Co si to pořád píšete a k čemu vám to je?.
V dubnu otevíráme také třetí běh rychokurzu pomáhání prostřednictvím vlastní zkušenosti s duševním onemocněním, podrobnosti najdete tuhle. Těšíme se nashledanou v CHRCu!

CHRC v únoru s řadou zajímavých akcí!
29.1.2018
CHRC nabízí v únoru kromě pravidelných setkání i řadu jedinečných akcí. Podívejte se na únorový plakát.
Mezi nimi například nedělní výprava na výstavu, seminář o hubnutí při lécích v pondělí 12. února nebo výzkumná rozprava o smysluplných rolích během nemoci v pátek 16. února. A je toho na programu víc!

CHRC v lednu
01.1.2018
Dobrý Nový rok z CHRCu!
Lednové akce v clubhousu najdete tuhle.

CHRC v prosinci
01.12.2017
Prosincový adventní program v CHRCu je pestrý! Těšíme se na vás!
Podrobnosti najdete na plakátu tuhle.

Zpívaná ve středu!
14.11.2017
Ve středu 22. listopadu bude v CHRCu od 16 hodin zpívaná s partou z muzikoterapie, srdečně zveme štamgasty i nově příchozí!
Plakát je tuhle.

Zveme vás na Fórum k reformě
01.11.2017
V pondělí 13. listopadu od 17 hodin proběhne v CHRCu Fórum k reformě psychiatrické péče, veřejné setkání, kde bude prezentován současný stav reformy a bude prostor pro debatu o potřebách a možnostech v našem kraji.
Plakát najdete tuhle.

CHRC v listopadu
01.11.2017
V listopadu rozšiřujeme otvírací dobu v CHRCu: je možné přijít i v pondělí dopoledne a v tenhle čas je možné si i zabookovat místnost pro vlastní aktivitu.
Podrobnosti najdete na plakátu tuhle.

Skupina Pojďme si hrát
20.09.2017
Každé pondělí odpoledne (kolem druhé) se setkává skupinka hráčů deskových a karetních her Pojďme si hrát.

Jste zváni!

Literární klub
20.09.2017
Od pátého října se začíná scházet Literární klub. Srdečně Vás zveme!

Plakát s podrobnostmi najdete tuhle.

Kopeerovací kurz
21.09.2017
Pro velký úspěch opakujeme jarní Ledovecký rychlokurz pomáhání prostědnictvím vlastní zkušenosti s duševním onemocněním i na podzim. V pěti odpoledních v říjnu a listopadu se v uzavřené skupině probereme tématy duševního onemocnění, zotavení z něj a pomoci jiným prostřednictvím vlastních zkušeností s nemocí a jejím překonáním. Kurz vede Martin Fojtíček, zakladatel Ledovce, a Vlaďka Křížová, peerkonzultantka a peer lektorka Ledovce. Kurz je zdarma.

Podrobnosti a způsob, jak se přihlásit najdete tuhle.

Podpořili nás
21.09.2017
    

(c) Ledovec 2009             webmaster